top of page

En İyi 5 Ücretsiz Tasarım Aracı - Rate

Malum fiyatların artmasıyla birlikte tasarımcı ve tasarımla uğraşanlar Adobe gibi yıllık abonelik satan firmaların aboneliklerini yenilemekte güçlük çekiyorlar, özellikle son zamanlarda çıkmış yeni tasarım programları da dolar bazında satıldığından epey cazip fiyatlar bizi karşılıyor. Bu durumda işinizin profesyoneliyseniz kullandığınız programı değiştirmenizi tavsiye etmiyoruz, fakat işinizde henüz yeniyseniz ve ücretleri ödeme konusunda sıkıntıya düşüyorsanız dert etmenize gerek yok çünkü günümüzde bir çok profesyonel programın alternatifi ücretsiz bir şekilde hizmetimize sunuluyor, sizin için en çok kullanılan ve pratik olan 5 tanesini derledik.1 - FigmaHemen hemen her tasarımcının aşina olduğu bir tasarım programıdır, web tabanlı vektörel grafik tasarım aracıdır. Kullanımı ücretsizdir aylık 12$ ile profesyonel abonelik satın alarak çeşitli ayrıcalıklara sahip olabiliyorsunuz.


Genel Kullanım Amacı: Arayüz Tasarımı ( UI Design )2 - GimpPhotoshop alternatifi oldukça yaygın bir program, böyle bir programın ücretsiz olması gerçekten şaşırtıcı. Photoshop satın almadan önce birkaç şey öğrenmek isteyenler bu program ile çalışmalar yaparak uzmanlaşabilirler.


Genel Kullanım Amacı: Fotoğraf Manipülasyonu
3 - CanvaGayet basit ve sade kullanımı ile A'dan Z'ye herkesin kullanabileceği rahat bir tasarım aracı, kullanım olarak oldukça kısıtlı olsa da temel olarak basit tasarımları yapabilmenize veya hazır şablonları düzenlemenize olanak sağlıyor. Web üzerinden veya mobil uygulaması üzerinden ücretsiz kullanabilirsiniz.


Genel Kullanım Amacı: Sosyal Medya Tasarımı4 - Krita
Dijital sanatçılar için 2D çizim programıdır, oldukça fazla özellik barındıran Krita çizim için kullanabileceğiniz programlardan bir tanesidir.


Genel Kullanım Amacı: Dijital Çizim5 - InkscapeGeniş özellikleri ile rahat bir deneyim sunan Inkscape'in vektörel tasarımlar yapmanıza olanak sağlar. Arayüzü diğer popüler yazılımların arayüzüne oldukça benzemektedir, bu şekilde daha sonradan başka tasarım programlarına geçiş yaptığınızda size kolaylık sağlayabilir.


Genel Kullanım Amacı: Illustrator Alternatifi, Vektörel Tasarım Programı

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page