top of page

Sosyal Medya İçerikleri Nasıl Hazırlanır? | Rate Medya

Hayatımızın vazgeçilmezi ve eğlence kaynağı haline gelmiş bu platformlar için içerik üreticileri de bir hayli arttı bu içerikleri üretmek için bazı insanlar ekipler ve profesyonel ekipmanlar ile yola çıkıp çok kaliteli görüntüler elde etse de sosyal medyada kalitenin yanı sıra içeriğin ilgi çekiciliği daha ağır basmaya başladı. Günümüz teknolojisinde içerik üretmek ve paylaşmak inanılmaz hızlı, kolay ve maliyetsiz bir şekilde gerçekleşebiliyor. Peki bunu nasıl yapacağız? Sosyal medya içerikleri nasıl hazırlayabiliriz?
Sosyal Medya için İçerik Nasıl Seçilir?

İlk olarak ne üreteceğinizi bilmeniz gerekiyor. Hangi sosyal medya için içerik üretiyorsanız o sosyal medyanın sunduğu özellikleri kullanmanız, ona göre içerik yayınlamanız sizi daha çok öne çıkartacaktır, içeriklerinizi o sosyal medyanın en çok öne çıkarttığı içeriklere uygun seçmeniz gerekmektedir.

Sosyal Medya için Videolar Nasıl Hazırlanır?


Videonuzun içeriğini belirledikten sonra çok uzun veya çok kısa olmayacak şekilde bir video hazırlamanız gerekmektedir. Videosunun kalitesini daha iyi bir hale getirmek için görsel efektler, geçişler ve yazılar eklemek isteyebilirsiniz, bunları yapmak için bazı video düzenleme programlarına erişebilirsiniz. Basit düzenlemeler için mobil üzerinde ücretsiz bir çok programa erişebilirsiniz. Bazı basit ücretsiz mobil video düzenleme araçları şunlardır: VN, CapCut, Canva.

Sosyal Medya için Gönderiler Nasıl Hazırlanır?


Sosyal medyalarda öne çıkmak için gönderilerimizin ilgi çekici, basit ve anlaşılır olması gerekmektedir bu şartları karşılayan gönderileriniz öne çıkacak ve beğeni alacaksınızdır. Bu tarz gönderiler hazırlamak için bir sosyal medya uzmanı tutarak aylık olarak sosyal medya hesabınızın tasarımı ve yönetimiyle ilgilenilmesini sağlayabilirsiniz. Alternatif bir yol olarak kendiniz öne çıkmak şartlarını takip ederek tasarımlar hazırlayabilirsiniz, sosyal medya tasarımları hazırlamanızı sağlayacak mobil araçlar şunlardır: Canva, Spark
Sosyal Medya İçeriklerimi Nasıl Paylaşmalıyım?


İçeriğinizi hazırladığınızı ve paylaşmaya uygun hale getirdiniz ve şimdi paylaşmanız gerekiyor? Videonun paylaşım kısmında da bazı değişiklikler yapmanız içeriğiniz için etkileyici bir rol oynuyor. Sosyal medya içeriklerinizi paylaşırken etiket ( tag ) eklemeniz gerekmektedir. Bunu " # " sembolü sonrası içeriğinizle alakalı anahtar kelime yazarak gerçekleştirebilirsiniz (Örn: #medya #sosyalmedya ) . Videonuzun kapak, küçük resmi videonuzun ilgi çekiciliği açısından oldukça önemlidir, videonuzdaki ilgi çekici bir kısmı kapak resmi yapabilirsiniz.
Kime Hitap Ettiğinizi Bilin


Sosyal medyada nasıl bir kitleye hitap ediyor olduğunuzu, ve kimler için içerik üreteceğinizi unutmayın. Bu kitleyi düşünerek içerik ve video grafikleri düzenleyebilir onlara hitap edecek ve onların ilgisini çekecek şekilde paylaşımlar yapabilirsiniz. Bu sizi çok daha hızlı bir şekilde büyütecek ve bir çok takipçiye ulaşacaksınız.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page