Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? - Rate

Tasarım yapmak kimine göre hobi kimine göre ise bir meslek halinde, ve tasarımda bazı can alıcı noktalar oluyor bu can alıcı noktalar bazen ufak ama etkili oluyor bazen ise tasarımın tamamını etkiliyor. Peki bu önemli noktalar nelerdir?Renk Kullanımı


Renk kullanımının görsellikten başka önemli etkileri de vardır, insanları ruhsal ve psikolojik olarak etkileyen ve insanları etkileyen bir faktördür bazı renklerin anlamları aşağıda bulunmaktadır bunları gereken tasarımlarda kullanmak çok etkilidir.
Minimalizm ( Sadelik )


Öncelerde sadelik çok tercih edilmez, yoğun ve karmaşık tasarımlar yapılırdı fakat teknolojinin ve insanların tercihlerinin de değişmesiyle birlikte bir çok firma sadeliğe geçiş yaptı karmaşık ve göz yoran logolar, afişler yerine daha sade ve karmaşık olmayan stiller ortaya çıktı.


Yazı Fontu Kullanımı


Günümüzde font sayısı ve kullanımı oldukça arttı her an yeni fontlar çıkmakla birlikte önceden olan fontlarda popülerliğini arttırıyor, bu popülerlikle birlikte fontlarında fiyatı artıyor fakat ücret ödemeden hoş tasarımlar yapmak istiyorsanız Google Fonts websitesinde bir çok ücretsiz font bulabilirsiniz. Bir tasarımda ilk göze çarpanlardan biri olan font kullanımı daima görsele uygun ve çeşitli olmalıdır.

Farklılık


Özellikle son zamanlarda tasarımcı sayısı oldukça arttı ve neredeyse tüm tasarımlar birbirine benzer bir hal aldı, tabii ki bunun önüne herkesten farklı ilginç ve dikkat çekici tasarımlar yaparak geçebilirsiniz unutmayın ki artık tasarımcı olmak yalnızca tasarlamak değil ortaya kendi yaratıcılığınızı da eklemektir.

16 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör