top of page

Fotoğraf Çekerek Para Nasıl Kazanılır? | Rate Medya

Popüler hobiler arasında fotoğrafçılık bulunuyor. Profesyonel manzara fotoğrafçılarından ürün fotoğrafçılarına kadar bir çok fotoğrafçı bulunuyor. Bu işi hobinin yanı sıra gelir elde etmek için çeken insanların da sayısı bir hayli fazla, ancak işin özünün para kazanmak değil de bir sanat yapmak olduğunu unutmayın. Sanatın etkisini ve kalitesini kaybetmemek için işin özünden ayrılmayın.
Bazı fotoğrafları çekmek için güçlü ve kaliteli ekipmanlara ihtiyacınız varken bazen yalnızca bir telefon bile yeterli olabiliyor, çekeceğiniz fotoğrafın kompozisyonunu belirleyen ekipmandan çok fotoğrafçı oluyor. Fotoğrafçı nereyi ve nasıl çekmek istediğini o anki koşullar çerçevesinde değerlendirmelidir.


Fotoğraf çekmenin bir kaç yolu buluyor, popüler olanlardan bir kaçına değinelim.Telefonla Profesyonel Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Günümüz teknolojisinde bir çok telefon bir çok fotoğraf makinesinden daha iyi iş çıkartabiliyor. Standart olarak kendinizi geliştirmek için telefon çok güzel bir başlangıç ekipmanıdır. Daha profesyonel fotoğraflar için telefonumuzun kamerasından bir kaç ayar yapmamız gerekiyor. Çektiğiniz fotoğrafın yüksek çözünürlükte olması çok önemlidir. Telefonunuzda daha iyi profesyonel fotoğraf çekimi için ek ekipmanlar satın alabilirsiniz.


Telefonunuzun Kamerasını Pro Moda Geçirin.

ISO, F, WB gibi fotoğraf çekim ayarlarını kontrol edebilmemiz bazı telefonların kameralarında direkt olarak bulunuyor bazı telefonlarda ise kamera üzerinden "Pro" moda geçmeniz gerekiyor. Bu çekim ayarlarını kontrol ederek daha profesyonel fotoğraflar çekebilirsiniz.
Fotoğrafları Nasıl Satışa Koyabilirim?

Yüksek çözünürlükte bir fotoğraf çektikten sonra sıra geldi bu fotoğraf ile kazanç sağlamaya, fotoğraflarınızı stok olarak satışa sunabilirsiniz veya fotoğraflarınızı ücretsiz sunarak bağış üzerine kazanç sağlayabilirsiniz. Fotoğraflarınızı ücretli stok olarak sunmak istiyorsanız Shutterstock Contributors üzerinden hesap açarak satışa koyabilirsiniz fotoğraflarınız uzman bir ekibin kontrolünden geçecek ve eğer onaydan geçerse fotoğraflarınız satın alındıkça dolar bazından kazanç sağlayacaksınız.


Fotoğraflarınızı ücretsiz sunarak isteyen insanların size bağış yapmasını istiyorsanız Pixabay üzerinden fotoğraflarınızı ücretsiz paylaşabilirsiniz, onaylanan fotoğraflarınız öne çıkartılacaktır, dileyen insanlar ücretsiz indirebilir size bağış yapabilirler. Amatör tasarımcıların için kendilerini geliştirmeleri için oldukça uygun bir ortam olduğu söylenebilir.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page