top of page

Sosyal Medyada Nasıl Yükselirim? | Rate Medya

Güncelleme tarihi: 4 Mar 2023

Günümüzde neredeyse herkesin hepimizin elinde en az birer teknolojik cihaz bulunuyor, bu teknolojik cihazlar günümüzde çok fazla hizmet kategorisine sahip ve sadece bu teknolojik cihazların başında vakit geçirip insanlara içerik sağlayarak çok sağlam kitlelere sahip olan insanlar mevcut. Kitle elde etmenin bir çok yolu bulunmakla birlikte bu yazıda en yaygın ve kolay olan yolunu yani sosyal medyayı ele alacağız. Daha detaylı ve teknik bilgilere sahip olmak için ücretsiz e-kitabımızı indirebilirsiniz.


Hemen Kursunu Alarak Öğrenmeye Başlayın!
Sosyal Medyaların Algoritması Nasıl İşler?


Hepimizin gün için de en az bir kez girip çıktığı sosyal medyalar mevcut peki bizi bunlara bağımlı ve istekli hale getiren bu kusursuz algoritması nasıl çalışıyor?

Sosyal medya bizim ilgi yönümüzü bilmek konusunda belki de bizden daha iyidir çünkü uygulama üzerinde gezindiğiniz, incelediğiniz, beğendiğiniz, kaydettiğiniz içerikleri yaptığınız yorumları ve daha fazlasını siz farkında olmadan takip ediyor ve onları size daha iyi içerikleri gösterebilmek için depoluyor. Algoritma hakkında daha detaylı bilgiye ücretsiz e-kitabımızı indirerek ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Nasıl Takipçi Kazanılır?


Algoritmayı öğrendikten sonra geriye aslında pek bir iş kalmıyor. Kitlenizi tanıyarak kitlenizin istediği ve algoritmanın daha çok öne çıkartacağı biçimde içerikler üretmek. Bu içerik istikrarını bir süre devam ettirdikten sonra hesabımızın "keşfet" e düşmeye başladığını göreceksiniz peki nedir bu keşfet?


Sosyal Medyada "Keşfet" nedir?


Keşfet algoritmanın yoğun bir şekilde çalıştığı kısımlardan biridir. Sosyal medyalar keşfet, sizin için vb. gibi başlıklar altında size uygun içerikler sunar siz ilginiz çeken içerikleri izleyerek o içeriğe olan ilginizi algoritmaya belirtmiş olursunuz. Keşfet sizin için toparlanmış içerikler bölümüdür. Bizim de içeriklerimizi keşfet üzerinde görmemiz için belirli bir kısma hitap edecek içerikler üretmemiz gerekir.Sosyal Medya Hesabı Nasıl Yönetilir?

İyi bir kitleye sahip olmak o kadar da kolay olmayabilir, kitlenizin size sadık olması için sizin de onlara sadık olmanız gerekiyor. Ürettiğiniz içeriklerin doğruluğu, kalitesi ve ulaşabilirliği yüksek olmalı. İçeriği ürettiğiniz belirli bir kesim olmalı buna kitaplar, ormanlar ya da hobiler üzerine çeşitli sınırsız örnek verebiliriz ancak önerimiz sizin de sevdiğiniz bir konu üzerine içerik üretiyor olmanızdır. Sizin içerik üretirken sıkılmamanız ve uzun süre etkileşim almasanız bile yapmanız çok önemlidir çünkü bazen içeriklerimizin etkileşim alması biraz vakit alabilir. Sosyal Medya gönderilerinizin düzenli olması için bir çok yönteme başvurabilirsiniz. Çeşitli sosyal medya yönetim araçları mevcut bunlara belirli bir ücret ödeyerek içeriklerinize dair tüm yönlendirmeleri yapabiliyorsunuz. Ücretsiz bir şekilde bu hizmetleri sunan araçlar da mevcut.


Sosyal Medyadan Para Nasıl Kazanılır?


Sosyal medyadan para kazanmak son günlerde bir çok kişiye en kolay ve en havalı yol gibi gözükebilir. Sosyal medyadan para kazanmak oldukça basit olmakla birlikte ciddi sorumluluk ve istikrar gerektirir, hiçbir şey kolay değildir. Sosyal medyadan para kazanmanın farklı yolları vardır en yaygın olarak şunları listeleyebiliriz.

  • Farklı firmaların ürün veya hizmet tanıtımlarını yapmak.

  • Farklı firmaların kuruluşlarını tanıtmak.

  • Kendi ürün veya hizmetlerinizi tanıtmak.

  • Canlı yayınlar açarak hediyeler toplamak.

Tüm bunların yanında sosyal medyadan para kazanmanın bir sınırı yoktur elinizde belirli bir kesimden sadık bir kitle olduğu sürece iş birliği yapmanız kolaylaşacaktır. Önemli olan takipçi sayısı değil sadık ve kaliteli takipçilere sahip olmaktır. 

e-Kitabımız


Kısa ve öz bir şekilde yazımızda bahsettik meraklısına ve sosyal medya üzerine ileri bir seviyeye gelerek yüksek takipçi sayılarına ulaşmak isteyenler için kısa bir e-Kitap sunduk sosyal medya hakkında birbirinden farklı detaylı bilgilere sahip olmak isteyenler e-Kitabı ücretsiz bir şekilde indirerek okuyabilirler.Sosyal Medyanın Sırları
.pdf
Download PDF • 167KB1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

1 commentaire


Membre inconnu
11 juin 2023

E kitap içeriği dolu dolu benden tam puan aldı

J'aime
bottom of page